-- Reklam Alanı 9 --
-- Reklam Alanı 10 --

ADANA TURUNCUYA BOYANDI

23:31:56 | 2019-11-27
-- Reklam Alanı 5 --

                  SOROPTİMİSTLERDEN TURUNCU FARKINDALIK

                              ADANA TURUNCUYA BOYANDI

           BİLİCİ, “BU ETKİNLİĞİ FARKINDALIK YARATMAK İÇİN DÜZENLEDİK”

Adana’da bulunan tarihi binalar 'kadına şiddet' farkındalığı için Büyükşehir Belediyesi'nin ve Seyhan Belediyesi’nin katkılarıyla Adana Soroptimist Kulübü’nün etkinliğinde turuncu renge büründü.

Birleşmiş Milletler tarafından 2015 yılından bu yana 25 Kasım – 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen 'Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü' nedeniyle Tarihi Büyüksaat, İstasyon Binası, Taşköprü, Dilberler Sekisi ve Adana Büyükşehir Belediyesi Binası, kadına şiddetle mücadelenin sembol rengi olan turuncu ile aydınlatıldı. Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla yapılan etkinlik Adana Soroptimist Kulübü tarafından düzenlendi. Turuncuya bürünen tarihi binalar Adanalılar tarafından da yoğun ilgi gördü.

Adana Soroptimist Kulübü Başkanı Demet Bilici, turuncu renkte ışıklandırılan tarihi binaların önünde 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' ye dikkat çekmek için farkındalık yaratmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini belirtti. Ayrıca 25 Kasım'da başlayan 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Farkındalık Günleri' 10 Aralık tarihine kadar sürecek. Demet Bilici, Adana Soroptimist Kulübü adına Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’a teşekkür etti.

 

-- Reklam Alanı 6 --


ETİKET :  

Tümü